alt

Produkt uvítají uživatelé, kteří se potřebují vyznat v pismech a chtějí si rozšířit svůj systém o stovky dalších českých písem. Už nemusíte pracovat s problémovými, či nekompatibilními písmy. Za dostupnou cenu máte sadu, na kterou se můžete spolehnout.

Uživatelé s „negrafickým" vzděláním se naučí základům typografie. Budou se umět orientovat při výběru písma tak, aby jejich dokumenty vynikaly maximální čitelností. „Nepočítačoví" specialisté si poradí s formáty, kódováním a instalací písem.

 

VERZE, CENY A OBJEDNÁVKY

 

1) TYPOPACK CLASSIC - Cena 999 Kč. Objednávka ZDE

2) TYPOPACK 498 - sada 3 produktů (DVD + CD s 498 CZE písmy + 550 stran. tištěný vzorník) Cena 1.699 Kč.  Informace ZDE Objednávka ZDE

 

obsah TYPOPACK CLASSIC

 

v jednom balíčku vše co potřebujete 


alt Na DVD ROM v pěti částech – typografie, soubory, dokumenty, programy a bonusy – najdete informace, termíny, řešení a postupy, které potřebujete při práci s písmy znát. Budete se umět orientovat při volbě písma, ovládnete formáty, kódování a instalaci písem tak, aby Vás nezaskočily nepříjemnosti nekompatibilit. 

alt Na CD ROM najdete 498 českých písem na CD-ROM, jejichž kompatibilita byla ověřena na platformách Windows XP/Vista/7/8 v programech CorelDRAW Graphics Suite 9-12, X3-X7.
alt Součástí produktu jsou i programy pro správu a tvorbu písem a přehledný a detailní pdf typografický vzorník.

 vyrp11 101480 dvdtypopack vyrp12 101480 dvd498czefonts

 

náhled písem

 

ON-LINE náhled všech písem

kniha nahledPro uživatele, kteří mají ve svém internetovém prohlížeči nainstalovanou podporu FLASH jsme připravili kompletní přehled všech písem v náhledové podobě.

Pro přehledový (od strany 8), detailní (od strany 47) a hladinový vzorník (537) klikněte ZDE.

Upozornění - vzorník se otevře v novém okně a proto musíte mít povolenu funkci automatického otevírání, nebo ji musíte ručně potvrdit!

 

instalace

 

JEDNODUCHÁ INSTALACE PÍSEM


Nejprve musíte zkopírovat "zabalený" soubor s písmy na Váš pevný disk. Samotný soubor je umístěn na bonusovém (zeleném) CD v adresáři TEMA a soubor se jmenuje ceske_fonty.rar. Ten překopírujte do Vámi vytvořeného adresáře (např. C:/typopack) a rozbalte ho pomocí programu, který umí pracovat s RAR komprimací (např. Total Commander, WinRAR... - i ty, v případě, že je nemáte,  najdete také na bonusovém CD.

instalacewinpisem

alt Klepněte na ikonu Tento počítač (My Computer) a v zobrazeném okně klepněte na ikonu Ovládací panely (Control Panel). 

alt V okně Ovládací panely (Control Panel) klepněte na ikonu Písma (Fonts). Pokud používáte systém Windows XP a máte v dialogovém okně Ovládací panely (Control Panel) nastaveno Zobrazení podle kategorií (Category View), přepněte do klasického zobrazení klepnutím na položku Přepnout do klasického zobrazení (Switch to Classic View) a klepněte na ikonu Písma (Fonts) nebo vyberte položku Vzhled a motivy (Appearance and Themes). V části Další odkazy (See also) na levé straně klepněte na položku Písma (Fonts).
alt V nabídce Soubor (File) klepněte na položku Nainstalovat nové písmo (Install New Font). V rozbalovacích seznamech Jednotky (Drives) a Složky (Folders) zvolte jednotku (obvykle c:/typopack:), do které jste si rozbalili RAR soubor s písmy z bonusovégo CD.  
alt Pomocí myši vyberte písma, která chcete nainstalovat. Klepněte na tlačítko OK.

 

Pozor! Důrazně varujeme před instalací všech písem najednou! Doporučujeme instalovat jen ta písma, která nemáte v systému k dispozici a s kterými chcete pracovat!

 

 

hodnocení produktu


HODNOCENÍ PRODUKTU NEZÁVISLÝM GRAFIKEM

pavelpribramskyPři práci s CorelDRAW samozřejmě potřebuji pracovat s písmy. Pamatuji se, že i na platformě Windows 95/98 chvíli trvalo, než jsem si "odladil" funkční množinu písem. Přechodem na Windows XP a novější verze CorelDRAW je však s písmy všechno jinak. To co fungovalo v "devadesátosmičkách" nefunguje a dokonce s tím, co šlo na Windows XP byly po instalování ServisPacku 2 pro WXP potíže. Při tom, některým kolegům vše chodí a tak jsem se rozhodl "nějakou tu korunu" investovat a pořídit si TypoPACK. Mohu říci, že jsem byl mile překvapen už prvním produktem tohoto balíčku. Na CD jsem si osvěžil ze školy dávno zapomenuté typografické znalosti a hlavně jsem se naučil dělit písma podle formátů. Truetypové formáty pro mě přestaly být záhadou a umím už "uchodit" pod WXP (a chystám se i na Visty) jak kódování "starých" Windows tak i nejnovější "unikódy". 

Překvapení mě nachystalo druhé, bonusové CD-ROM. Množina 498 řezů českých písem - to jsem opravdu nečekal. Po prostudování zkušeností z DTP STUDIA tyto písma jsem zařadil do prověřené množiny pro navrhování PDF i Prepress dokumentů´.

Abych jenom nechválil - pár věcí bych udělal jinak. Zaprvé v množině písem na bonusovém CD jsou i písma, která jsou ze systému (Arial/Arial CE). To je nejen zbytečné, ale i nebezpečné. Také bych uvítal více ornamentálních řezů písem. Chápu ale, že za tisícovku nemohu chtít zázraky. I když pro mě vlastně TypoPACK takovým zázrakem je. Protože od doby co ho vlastním dovedu se orientovat v souborech písem, které mě zákazníci přinesou a které zaručeně (ne)fungují)! Takže resume na závěr - doporučuji!

Pavel Příbramský (gdp.pribramsky(zavináč)seznam.cz

 

seznam písem


ABECEDNÍ SEZNAM ČESKÝCH PÍSEM NA BONUSOVÉM CD-ROM

Aardvark-CE-Bold; Adelaide-CE; Algiers-CE; Alto-CE; Amherst-CE; Amherst-CE-Italic; Amy-CE; Arabia-CE; Architecture-CE; ArialNarrow; ArialNarrow-Bold; ArialNarrow-Bold; ArialNarrow-BoldItalic; ArialNarrow-BoldItalic; ArialNarrow-Italic; ArialNarrow-Italic; Avalon; Avalon-Bold; Avalon-BoldItalic; Avalon-CE; Avalon-CE-Bold; Avalon-CE-BoldItalic; Avalon-CE-Italic; Avalon-Italic;  
Bahamas; Bahamas-Bold; Bahamas-CE; Bahamas-CE-Bold; BahamasHeavy; BahamasHeavy-CE; BahamasLight; BahamasLight-CE; BallroomTango; BallroomTango-CE; Banff; Banff-CE; Bangkok; Bangkok-Bold; Bangkok-CE; Bangkok-CE-Bold; Bard; Bard-CE; Bassoon; Bassoon-Bold; Bassoon-CE; Bassoon-CE-Bold; Bedrock; Bedrock-CE; Beehive; Beehive-CE; BigTop; BigTop-CE; Bodnoff; Bodnoff-CE; BookAntiqua; BookAntiqua; BookAntiqua-Bold; BookAntiqua-BoldItalic; BookAntiqua-Italic; BookmanOldStyle; BookmanOldStyle; BookmanOldStyle-Bold; BookmanOldStyle-Bold; BookmanOldStyle-BoldItalic; BookmanOldStyle-BoldItalic; BookmanOldStyle-Italic; BookmanOldStyle-Italic; Bosanova; Bosanova-CE; Bravo; Bravo-CE; BravoEngraved; BravoEngraved-CE; Briquet; Briquet-CE; Brisk; Brisk-CE; Brochure; Brochure-CE; Brooklyn; Brooklyn-Bold; Brooklyn-BoldItalic; Brooklyn-CE; Brooklyn-CE-Bold; Brooklyn-CE-BoldItalic; Brooklyn-CE-Italic; Brooklyn-Italic; Busker; Busker-CE;
Campaign; Campaign-CE; Cancun; Cancun-CE; Carino; Carino-CE; Carleton; Carleton-CE; Casablanca; CasablancaAntique; CasablancaAntique-CE; CasablancaAntique-CE-Italic; CasablancaAntique-Italic; Casablanca-Bold; Casablanca-BoldItalic; Casablanca-CE; Casablanca-CE-Bold; Casablanca-CE-BoldItalic; Casablanca-CE-Italic; Casablanca-Italic; CasperOpenFace; CasperOpenFace-CE; Castanet; Castanet-CE; CenturionOld; CenturionOld-Bold; CenturionOld-CE; CenturionOld-CE-Bold; CenturionOld-CE-Italic; CenturionOld-Italic; CenturySchoolbook; CenturySchoolbook; CenturySchoolbook-Bold; CenturySchoolbook-Bold; CenturySchoolbook-BoldItalic; CenturySchoolbook-BoldItalic; CenturySchoolbook-Italic; CenturySchoolbook-Italic; CopperPot; CopperPot-Bold; CopperPot-CE; CopperPot-CE-Bold; Cosmic; Cosmic-CE; CosmicTwo; CosmicTwo-CE; Cottage; Cottage-CE; CourierCyrPS; CourierCyrPS-Bold; CourierCyrPS-BoldInclined; CourierCyrPS-Inclined; CourierNewPS-BoldItalicMT; CourierNewPS-BoldItalicMT; CourierNewPS-BoldItalicMT; CourierNewPS-BoldMT; CourierNewPS-BoldMT; CourierNewPS-BoldMT; CourierNewPS-ItalicMT; CourierNewPS-ItalicMT; CourierNewPS-ItalicMT; CourierNewPSMT; CourierNewPSMT; Crescent; Crescent-CE; Cupertino; Cupertino-CE; Cupertino-CE-Italic; Cupertino-Italic;
Dauphin-CE; DawnCastle; DawnCastle-Bold; DawnCastle-CE; DawnCastle-CE-Bold; Dayton;
Eklektic; Eklektic-CE; Envision; Envision-CE; Erie; ErieBlack; ErieBlack-Bold; ErieBlack-CE; ErieBlack-CE-Bold; Erie-Bold; Erie-CE; Erie-CE-Bold; ErieContour; ErieContour-CE; ErieLight; ErieLight-Bold; ErieLight-CE; ErieLight-CE-Bold; Euromode; Euromode-Bold; Euromode-BoldItalic; Euromode-CE; Euromode-CE-Bold; Euromode-CE-BoldItalic; Euromode-CE-Italic; Euromode-Italic; Expo; Expo-CE;
Florence; Florence-CE; France; France-Bold; France-CE; France-CE-Bold; Frankenstein; Frankenstein-CE; FrankfurtGothic; FrankfurtGothic-Bold; FrankfurtGothic-BoldItalic; FrankfurtGothic-CE; FrankfurtGothic-CE-Bold; FrankfurtGothic-CE-BoldItalic; FrankfurtGothic-CE-Italic; FrankfurtGothicHeavy; FrankfurtGothicHeavy-CE; FrankfurtGothicHeavy-CE-Italic; FrankfurtGothicHeavy-Italic; FrankfurtGothic-Italic; FrankHighlight; FrankHighlight-CE; FranklinGothic-Book; FranklinGothic-BookItalic; FranklinGothic-Demi; FranklinGothic-DemiCond; FranklinGothic-DemiItalic; FranklinGothic-Heavy; FranklinGothic-HeavyItalic; FranklinGothic-Medium; FranklinGothic-MediumCond; FranklinGothic-MediumItalic; Freeport; Freeport-CE;
Galleria; Galleria-CE; Gatineau; Gatineau-Bold; Gatineau-BoldItalic; Gatineau-CE; Gatineau-CE-Bold; Gatineau-CE-BoldItalic; Gatineau-CE-Italic; Gatineau-Italic; GilbertUltraBold; GilbertUltraBold-CE; GoldenOldStyle; GoldenOldStyle-Bold; GoldenOldStyle-CE; GoldenOldStyle-CE-Bold; GoldMine; GoldMine-CE; Griffon; Griffon-CE; GriffonShadow; GriffonShadow-CE; Indiana;
Indiana-CE; IndianaSolid; IndianaSolid-CE; Ireland; Ireland-CE;
Jupiter; Jupiter-CE;
KabanaBold; KabanaBold-CE; KabanaBook; KabanaBook-CE; Kastler-BoldItalic; Kastler-CE-BoldItalic; Kastler-CE-Italic; Kastler-Italic; Keypunch; Keypunch-CE; Kids; Kids-CE; Koala; Koala-Bold; Koala-CE; Koala-CE-Bold; Korinthia; Korinthia-CE; Korinthia-CE-Italic; Korinthia-Italic;
Lincoln; Lincoln-CE; Linus; Linus-CE; LiquidCrystal; LiquidCrystal-CE; Lithograph; Lithograph-CE; Lithograph-CE-Bold; LithographLight-CE; LucidaConsole; LucidaSansUnicode;
Memorandum; Memorandum-Bold; Memorandum-CE; Memorandum-CE-Bold; Merlin; Merlin-CE; Monospaced; Monospaced-Bold; Monospaced-BoldItalic; Monospaced-CE; Monospaced-CE-Bold; Monospaced-CE-BoldItalic; Monospaced-CE-Italic; Monospaced-Italic; Motor; Motor-CE; Mystical; Mystical-CE;
Nebraska; Nebraska-Bold; Nebraska-BoldItalic; Nebraska-CE; Nebraska-CE-Bold; Nebraska-CE-BoldItalic; Nebraska-CE-Italic; Nebraska-Italic; NewBrunswick; NewBrunswick-Bold; NewBrunswick-BoldItalic; NewBrunswick-CE; NewBrunswick-CE-Bold; NewBrunswick-CE-BoldItalic; NewBrunswick-CE-Italic; NewBrunswick-Italic; NewFoundland; NewFoundland-CE; NewOrder; NewOrder-CE; NewOrderEngraved; NewOrderEngraved-CE; Nuance-CE-Italic; Nuance-Italic;
Ottawa; Ottawa-Bold; Ottawa-BoldItalic; Ottawa-CE; Ottawa-CE-Bold; Ottawa-CE-BoldItalic; Ottawa-CE-Italic; Ottawa-Italic;
Palette; Palette-CE; Paradise; Paradise-CE; Paragon; Paragon-CE; Penguin; Penguin-Bold; Penguin-CE; Penguin-CE-Bold; PenguinLight; PenguinLight-CE; Pepper; Pepper-CE; Pipeline; Pipeline-CE; Playwright; Playwright-CE; PowerLine; PowerLine-CE; President; President-CE;
Quantum; Quantum-CE;
Renfrew; Renfrew-CE; Roland; Rondalo;
Scott; Scott-CE; Scribe; Scribe-Bold; Scribe-CE; Scribe-CE-Bold; Shogun; Shogun-CE; Southern; Southern-Bold; Southern-BoldItalic; Southern-CE; Southern-CE-Bold; Southern-CE-BoldItalic; Southern-CE-Italic; Southern-Italic; Stamp; Stamp-CE; Surreal; Surreal-Bold; Surreal-CE; Surreal-CE-Bold; Switzerland; SwitzerlandBlack; SwitzerlandBlack-CE; SwitzerlandBlack-CE-Italic; SwitzerlandBlack-Italic; Switzerland-Bold; Switzerland-BoldItalic; Switzerland-CE; Switzerland-CE-Bold; Switzerland-CE-BoldItalic; Switzerland-CE-Italic; SwitzerlandCondBlack; SwitzerlandCondBlack-CE; SwitzerlandCondBlack-CE-Italic; SwitzerlandCondBlack-Italic; SwitzerlandCondensed; SwitzerlandCondensed-Bold; SwitzerlandCondensed-BoldItalic; SwitzerlandCondensed-CE; SwitzerlandCondensed-CE-Bold; SwitzerlandCondensed-CE-BoldItalic; SwitzerlandCondensed-CE-Italic; SwitzerlandCondensed-Italic; SwitzerlandCondLight; SwitzerlandCondLight-CE; SwitzerlandCondLight-CE-Italic; SwitzerlandCondLight-Italic; SwitzerlandInserat; SwitzerlandInserat-CE; Switzerland-Italic; SwitzerlandLight; SwitzerlandLight-CE; SwitzerlandLight-CE-Italic; SwitzerlandLight-Italic; SwitzerlandNarrow; SwitzerlandNarrow-Bold; SwitzerlandNarrow-BoldItalic; SwitzerlandNarrow-CE; SwitzerlandNarrow-CE-Bold; SwitzerlandNarrow-CE-BoldItalic; SwitzerlandNarrow-CE-Italic; SwitzerlandNarrow-Italic;
Technical; Technical-CE; Technical-CE-Italic; Technical-Italic; ThunderBay; ThunderBay-CE; TimesNewRomanMT-ExtraBold; TimesNewRomanPS-BoldItalicMT; TimesNewRomanPS-BoldItalicMT; TimesNewRomanPS-BoldItalicMT; TimesNewRomanPS-BoldMT; TimesNewRomanPS-BoldMT; TimesNewRomanPS-BoldMT; TimesNewRomanPS-ItalicMT; TimesNewRomanPS-ItalicMT; TimesNewRomanPS-ItalicMT; TimesNewRomanPSMT; TimesNewRomanPSMT; TimesNRCyrMT; TimesNRCyrMT-Bold; TimesNRCyrMT-BoldInclined; TimesNRCyrMT-Inclined; Timpani; Timpani-Bold; Timpani-BoldItalic; Timpani-CE; Timpani-CE-Bold; Timpani-CE-BoldItalic; Timpani-CE-Italic; TimpaniHeavy; TimpaniHeavy-CE; TimpaniHeavy-CE-Italic; TimpaniHeavy-Italic; Timpani-Italic; Toronto; Toronto-Bold; Toronto-BoldItalic; Toronto-CE; Toronto-CE-Bold; Toronto-CE-BoldItalic; Toronto-CE-Italic; Toronto-Italic; Trafalgar; Trafalgar-CE;
Umbrella; Umbrella-CE; Unicorn; Unicorn-CE; Uptown; Uptown-CE; USABlack; USABlack-CE; USABlack-CE-Italic; USABlack-Italic; USALight; USALight-CE; USALight-CE-Italic; USALight-Italic;
Viking; Viking-CE; Vivienne; Vivienne-CE; Vogue; Vogue-Bold; Vogue-CE; Vogue-CE-Bold;
ZurichCalligraphic-CE-Italic; ZurichCalligraphic-Italic

 

 

Corel, Pinnacle, Pantone, CMYK, RAL, NCS, LightBOX | dtpstudio.cz

Corel, Pinnacle, Pantone

CMYK, RAL, NCS, LightBOX