altaltaltalt

Dalším z používaných průmyslových standardů je systém RAL, který ovládá svět nátěrových hmot. Zpravidla má každý výrobce barev pro označení odstínů svých výrobků vlastní značení. Přesto jsou všichni výrobci i prodejci připraveni barvy a laky dodávat i ve stupnici barev RAL. Odstíny RAL jsou univerzální a zákazník své požadavky na tónování vyřeší všude, kde se barvy míchají. Označení odstínů ve stupnici RAL CLASSIC je např. ve stavebnictví a ve strojírenství celosvětově uznávaný standard. Stupnice RAL má 3 nezávislé skupiny - RAL CLASSIC, RAL DESIGN a RAL EFFECT.


rychlá orientace podle čísla barvy RAL 

alt

 

alt ŘADA 1000
ŽLUTÁ

alt ŘADA 2000
ORANŽOVÁ

alt ŘADA 3000
ČERVENÁ

alt ŘADA 4000
FIALOVÁ

alt ŘADA 5000
MODRÁ

alt ŘADA 6000
ZELENÁ

alt ŘADA 7000
ŠEDÁ

alt ŘADA 8000
HNĚDÁ

alt ŘADA 9000
ČERNOBÍLÁ

 

Z DTP STUDIA VŽDY NĚCO NAVÍC - BAREVNÉ VZORNÍKY CMYK RAL 

alt

 


CMYK RAL 

 

V oblasti tisku činí převod RAL barev do barvotisku CMYK velké problémy. Pro jejich minimalizaci vznikl vzorník CMYK RAL, který ukazuje podání RAL barev ve standardním barvotisku. Každý barevný vzorek je pro optimální určování barvy opatřen středovým průzorem a zároveň číselným označením převáděné RAL barvy, barevných složek CMYK a mezinárodním názvem barvy. Ve vzorníku CMYK RAL není z barevného prostoru RAL CLASSIC uvedeno 15 metalických barev RAL, které z principu nelze v CMYK prostoru realizovat a dále není převedena barva 1037 (sluneční žlutá), která nebyla v datovém zdroji k dispozici a tak by byl její převod do CMYK zavádějící.


CMYK RAL&DIGITAL LEVNÉ A KOMFORTNÍ ŘEŠENÍ

Sada tištěného barevného vzorníku CMYK RAL se středovým porovnáváním barvy RAL v barvotisku CMYK a CD-ROM CMYK RAL DIGITAL (program pro nastavení a barevnou kalibraci monitoru, digitální barevné vzorníky pro kontrolu vaší tiskárny, chybějící palety RAL pro CoreDRAW, přehled názvů RAL v češtině a angličtině...). Dozvíte se zde vše nejen o barevných vzornících RAL, ale budete se umět i orientovat v problematice převodů RAL do barvotisku. Pomocí přiložených programů a dat si můžete správně nastavit a zkalibrovat monitor. Porovnáním barev tišténého vzorníku CMYK RAL CLASSIC s barvami na monitoru či výtisku z Vaší barevné inkoustové/laserové tiskárny si můžete pomocí dalších nastavení barevní optimalizovat i celý publikační systém. 
Produkt CMYK RAL&DIGITAL nově obrahuje i digitální vzorníky barevných prostorů RAL DESIGN a RAL EFFECT!


CENY A OBJEDNÁVKY


alt CMYK RAL COATED (lesklý natíraný papír - lesklá křída) 
alt CMYK RAL COATED MATTE (matný natíraný papír - matná křída) 
alt CMYK RAL UNCOATED (nenatíraný papír - ofsetový "novinový" papír)
alt CMYK RAL DIGITAL (barevný prostor RAL Classic, software, data)
alt RAL CLASSIC K1/K5/K7 (standardní barevný prostor RAL) 
alt RAL DESIGN (rozšířený barevný prostor RAL - není kompatibliní s RAL Classic)
alt RAL EFFECT (vodou ředitelné barvy - není kompatibliní s RAL Classic a RAL DESIGN) 


alt CENY A OBJEDNÁVKY alt Barevné vzorníky RAL alt ZDE alt


Corel, Pinnacle, Pantone, CMYK, RAL, NCS, LightBOX | dtpstudio.cz

Corel, Pinnacle, Pantone

CMYK, RAL, NCS, LightBOX