colorguidepantonejakoiphone

 

Tištěné barevné vzorníky dávají jistotu správné reprodukce barev. Získáte přesné číselné zadávání barev, kterým rozumí celý svět. Drahé vějířové vzorníky lze v monoha případech nahradit levnějšími velkoplošnými vzorníky. Ty mají řadu výhod:

 • Nízká cena
 • Okamžitý přehled všech barev
 • Jednoduchý a rychlý výběr
 • Definice pro standardní a digitální tisk (cmyk), elektronické publikování (rgb) a internet (html)

Nabízíme 2 typy plakátových vzorníků:

 • Pantone Colors for Process Printing, Elecronic Publishing and Web Design - převodní vzorník ukazující barvy Pantone ve standardním barvotisku.
 • Color Guide for Process Printing, Elecronic Publishing and Web Design – vzorník “čistých” barev splňujících normu cmyk300

 

EDICE 2020 - PANTONE COLORS FOR PROCESS PRINTING AND WEB DESIGN

 

poster 2020 03Nejnovější vzorník představující všechny barvy Pantone edice 2020 (celkem 2.126 barev oproti předchozím vzorníkům s 1.757 barev) ve světe standardního či digitálního barvotisku CMYK. A to za nezvýšenou cenu 399 Kč. Sada Coated/Uncoated jen 598  KčEshop ZDE.

TIP - Potřebujete skladnější variantu? Rozstřihněte si velkoplošný vzorník na 9 plátů, každý o rozměrech 11x15 cm. Ty pak můžete mít vždy po ruce. 

poster 2020 9KS 02

 

klikněte pro více informací (1 - 2 - 3)

 

 

1. PANTONE COLOR... (2.126 barev)

 

pantone COLORs FOR PROCESS PRINTING, 
ELECTRONIC PUBLISHING AND WEB DESIGN - edice 2020

 

 

 

Potřebujete-li převést přímou barvu Pantone pro standardní nebo digitální barvotisk, elektronické publikování či internet, pak je tento vzorník nejlepší volbou. U každé barvy je číslo výchozí barvy Pantone a hodnoty CMYK, RGB a HTML. Za nízkou cenu si pořiďte více kusů a máte barevnou kompatibilitu mezi pracovišti a důležitými klienty. 

 

OKAMŽITÝ PŘEHLED - SNADNÁ ORIENTACE - DOBRÁ CENA

 

 1. pantonehand 480Data z nejnovější palety Pantone Formula Guide Solid Coated (edice 2020)
 2. Formát 1.000 x 700 mm
 3. Tištěno na 150 g natíraném papíru Novatech Coated nebo nenatíraném papíru Novatech Uncoated
 4. Vyrobeno na tiskovém stroji Heidelberg CD-102-5L s CTP technologii Heidelberg Suprasetter S105
 5. Made in EU – žádná Čína
 6. Tištěno standardním barevným profilem ISO 12647-2:2004
 7. Všech 2.126 barev na první pohled
 8. Plocha barevných vzorků 1.757 x 169 mm2
 9. Přehledné vzestupné číselné řazení barev (P100C – P7771C)
 10. U každé barvy je uvedeno číslo výchozí barvy Pantone a hodnoty pro tisk (CMYK), elektronické publikování (RGB) a internet (HTML)

NÁZOR Z DTP STUDIA 

 

Při převodech přímých barev PANTONE do tisku (CMYK) a elektronické publikování a internetu (RGB/HTML) dochází z fyzikálních důvodů k transformaci barev. Ve vzorníku PANTONE COLORS FOR PROCESS PRINTING OR WEB DESIGN vidíte barvy tak, jak budou skutečně vypadat. Najdete zde i ukázku rozdílu barevnosti při tisku přímé (Pantone) a složené (CMYK) barvy se všemi číselnými údaji. 

  ESHOP ZDE


  

 

faq logo

 

FAQ (ČKD) - ČASTO KLADENÉ DOTAZY

 

1. Je vzorník PANTONE COLORS for process printing, electronic publishing and web design tištěn 1.757 přímými barvami Pantone?

Ne, není to ani technicky možné. Vzorník nenahrazuje vzorník přímých barev Pantone Formula Guide Solid Coated/Uncoated.. Ukazuje však tyto barvy jak budou vypadat v běžném komerčním nebo digitálním barvotisku (cmyk) kde přímé barvy nejsou dostupné.

2. Co znamená ve vzorníku PANTONE COLOR for process printing, electronic publishing and web design číslo výchozí barvy Pantone?

Je to označení přímé barvy Pantone, která se pomocí ICC profilu ISO 12647-2:2004 převedla do prostoru CMYK (a byla tak i vytištěna). Tato barva se následně ICC profilem sRGB převedla do prostoru RGB a hexadecimálně přepočítála pro použití na internet (HTML).

3. Srovnávací pole žluté barvy ve vzorníku PANTONE COLORS for process printing, electronic publishing and web design nejsou barevně stejná. Není to chyba? 

Není. Z fyziklání podstaty dochází při přepočítávání přímých barev Pantone do CMYK k barevným změnám. Ty způsobují rozdíl, který ukazují tato pole žluté barvy. Jedno je na ukázku tištěno přímou barvou Pantone a druhé nejbližší možnou CMYK barvou.

 

 

  

2. COLOR GUIDE... (1.421 - 31.598 barev)

 

COLOR GUIDE FOR PROCESS PRINTING,
electRonic publishing AND WEB DESIGN 


 

colorguide3d

Vzorník „čistých“ barev splňujících normu cmyk300 je pro všechny uživatele pracujících s barvou důležitý. Kromě výběru barvy zabezpečuje i její bezproblémovou reprodukci. U každé ze základních 1.421 barev jsou uvedeny definice pro standardní a digitální barvotisk (cmyk), elektronické publikování (rgb) a internet (html). Díky pravítku COLOR GUIDE MULTIPLIER máte u každé barvy dalších 20  odstínů — vzorník 31.598 barev. To je absolutně nejvyšší počet barev v jakémkoliv vzorníku.

 

OKAMŽITÝ PŘEHLED - SNADNÁ ORIENTACE - DOBRÁ CENA

 

colorguidepopis

 1. 1.421 barev na první pohled. Krok mezi CMY složkami 10. Splňuje normu CMYK300
 2. Pravítkem COLOR GUIDE MULTIPLIER rozšíříte vzorník na 31.598 barev
 3. Přehled základních barev (C,M,Y,K, R,G,B) v kroku 5%
 4. Speciální pole studených, teplých a sytých černých barev
 5. Samostatná část věnovaná tvorbě palet pomocí Munselova barevného kruhu
 6. Formát 1.000 x 700 mm. Tištěno na 200 g natíraném papíru Novatech Coated
 7. Vyrobeno na tiskovém stroji Heidelberg CD-102-5L s CTP technologii Heidelberg Suprasetter S105
 8. Made in EU – žádná Čína
 9. Tištěno standardním barevným profilem ISO 12647-2:2004
 10. Plocha barevných vzorků 1.421 x 179 mm2. U každé barvy jsou uvedeny hodnoty pro tisk (CMYK), elektronické publikování (RGB) a internet (HTML)

 

REVOLUČNÍ NOVINKA – PRAVÍTKO COLOR GUIDE MULTIPLIER

 

rulercolorguide3d

Vzorník COLOR GUIDE obsahuje barvy pouze se složkami CMY. Pravítkem COLOR GUIDE MULTIPLIER je ztmavíte dodatečnou složkou K a získáte u každé barvy dalších 20 odstínů (+ 5% K až +100% K v kroku 5%) a máte vzorník 31.598 barev. Středovým průhledem vidíte rozdíl mezi původní a ztmavenou barvou. Pro správnou funkci pravítka nastavte zvolený rastr na tištěnou barvu tak, aby nevznikalo moiré (potlačíte pootočením pravítka, změnou úhlu nebo vzdálenosti prohlížení). Pro vyloučení chyby v reprodukci rastrů byl použit k výrobě pravítka COLOR GUIDE MULTIPLIER  helium-neonový laser s přesností 10 µm. 

 

Jak funguje pravítko COLOR GUIDE MULTIPLIER? 

 

Základní barva (C27M0Y100K0) - obr. vlevo - je ztmavena 10% rastrem z pravítka (K10) -obr. uprostřed - na novou barvu (C27M0Y100K10) - obr. vpravo. Zde v kruhovém průzoru vidíte i porovnání původní a nové barvy. 

 

3plus10procent

 

 

NÁZOR Z DTP STUDIA

 

colorguidepopisbarvy

Ještě nikdy nebyl barevný vzorník tak rozsáhlý a levný. S doplňkovým rastrovým pravítkem máte produkt, který nemá ve světě obdoby. Trik s tištěnými čistými barvami CMY splňující normu cmyk300 a přidáváním složky K z pravítka dává rekordní počet barev. Navíc oceňujeme další segmenty věnované základním barvám a specifikaci studené a teplé černé barvy. Bravo.   

 ESHOP ZDE


  

 

faq logo

FAQ (ČKD) - ČASTO KLADENÉ DOTAZY

 

1. Proč nejsou barvy ve vzorníku COLOR GUIDE za sebou od červené po fialovou podle spektra?

Při tvorbě jsme generovali 12 verzí vzorníku v řazení podle CMYK, RGB, LAB a HSL. Nakonec jsme se přiklonili ke srovnání podle HSL který nejlépe odpovídá praxi - je nejen barevně spojité, ale i upozorňuje na problémové barvy v přechodech.

2. Co znamenají studené a teplé černé barvy ve vzorníku COLOR GUIDE?

Při použití černé barvy v barvotisku CMYK se na větších plochách setkáváme s nedostatečným krytím. Proto se černá barva podkládá barvou Cyan (studená černá) nebo Magenta (teplá černá). U těchto doplňkových barev se volí rastr 20 - 60 procent.

3. Ve vzorníku COLOR GUIDE jsem se poprvé setkal s termínem CMYK300. Co to znamená?

Norma CMYK300 je důležitý technologický parametr pro snadnou reprodukci barev. Znamená, že součet všech 4 složek CMYK nesmí překročit hodnotu 300. Díky tomu se barva při tisku méně rozpíjí, dobře schne a je potřeba i méně barvy, toneru nebo inkoustu.

 

 

 

3. Varianty, objednávky, ceny

 20170315 colorninja

 

VARIANTY, OBJEDNÁVKY A CENY 

 

Vzorníky jsou ve dvou variantách – coated (natíraný papír) pro nesavé povrchy (lesklejší barva) a uncoated (nenatíraný papír) pro savé povrchy (matnější barva).  

 • PANTONE COLORS FOR PROCESS PRINTING, ELECTRONIC PUBLISHING AND WEB DESIGN COATED
 • COLOR GUIDE FOR PROCESS PRINTING, ELECTRONIC PUBLISHING AND WEB DESIGN COATED nebo UNCOATED

K nákupu využijte cenově zvýhodněných sad.

 • Sada COATED PANTONE COLORS + COLOR GIUDE FOR PROCESS PRINTING, ELECTRONIC PUBLISHING AND WEB DESIGN 
 • Sada COATED/UNCOATED COLOR GUIDE FOR PROCESS PRINTING, ELECTRONIC PUBLISHING AND WEB DESIGN 
 • 31.598 BAREV! Sada COLOR GUIDE MULTIPLIER + COATED/UNCOATED COLOR GUIDE FOR PROCESS PRINTING, ELECTRONIC PUBLISHING AND WEB DESIGN

Doplňky

 • COLOR GUIDE MULTIPLIER - pro zvýšení počtu barev vzorníku COLOR GUIDE...
 • COLOR COMPARATOR - pro lepší porovnávání barev

Vzorníky dodáváme v tubusu. Zasíláme společností DPD (opatrnější než Česká pošta).

 

 


 Ceny a objednávky E-shop  ZDE


 

 

 

 

Corel, Pinnacle, Pantone, CMYK, RAL, NCS, LightBOX | dtpstudio.cz

Corel, Pinnacle, Pantone

CMYK, RAL, NCS, LightBOX