DVDobal VariablePACK2020GSVariabilní písma v CorelDRAW Graphics Suite 2020 přínáší nový pohled na typografii Vašich dokumentů. Možnost uživatelsky nastavovat parametry konkrétního písma umožňuje bezprecedentní práci s písmem.

Díky tomu najednou máte k dispozici rozsáhlé rodiny písem sahající od ultralight až po ultrablack řezy. V každém dokumentu jsou tak k dispozici rozsáhlé vyjadřovací typografické možnosti aniž by Vaše dokumenty tvořily divoký "vzorník písem".

Tak snadno dosáhnou i neprofesionální grafici profesionálního vzhledu dokumentů. Dostane-li se balíček VARIABLE PACK 2020 do ruky profesionálům, znamená to pro ně skutečně obrovský posun při jejich práci. 

Neue Haas Grotesk

příklad změny síly tahu písma - tu můžete u variabilních písem sami jednoduše nastavit a tak mít k dispozici bohaté rodiny řezů jednoho typu písma

 

Obsah

 VARIABLEPACK2020GS

 • VARIABILNÍ PÍSMA - Kolekce 51 variabilních písem s možností uživatelských nastavení typografických parametrů v CorelDRAW Graphics Suite 2020
 • TYPOGRAFIE - Kurz Základy typografie pro neprofesionální typografy s historií, klasifikacemi a parametry písem. Základy výběru písma pro maximální čitelnost.
 • GRAFIKA A DTP - Kurz Grafika a DTP. Postupy a návody zpracování tiskovin a internetového designu. Dozvíte vše potřebné o zásadách volby barvy, výběru písma a návrhu layoutu.
 • DOKUMENTACE A VIDEA - Česká dokumentace pro CorelDRAW ¨Graphics Suite 2020 - základní informace, referneční příručka a uživatelský manuál. Videosekvence představují způsob práce s variabilními písmy v praxi.

     Součástí dodávky je kromě DVD také tištěná příručka a malý tištěný vzorník písem!   

 

PODÍVEJTE SE NA KOUZLA S VARIABILNÍMI PÍSMY

 

Z kanálu Youtube jsme pro Vás stáhli 2 ukázky práce s variabilními písmy. Věnujte 5 minut času a uvidíte, že práce s variabilními písmy dá nový rozměr Vaší práci s  CorelDRAW Graphics Suite 2020.

 

VP2020 VIDEO01  VP2020 VIDEO02

 

PROHLÉDNĚTE SI VZORNKY PÍSEM

 

Neprodáváme zajíce v pytli. Mužete se podívat na 3 pdf vzorníky variabilních písem, které jsou součástí VARIABLE PACKU 2020

 • ZÁKLADNÍ typogarfický vzorník 50 VARIABILNÍCH PÍSEM - zde
 • PŘEHLEDOVÝ typogarfický vzorník 50 VARIABILNÍCH PÍSEM - zde
 • TABULKOVÝ znakový vzorník 50 VARIABILNÍCH PÍSEM - zde

Pamatute, že z každého z 50 písem můžete generovat celé rodiny písem (např. extralight, light, normal, bold, extrabold, black) a tak disponujete přehlednou množinou 300 řezů písem. To ukazuje i generovaných 400 řezů ze základních písem, ktreé mohou pouřít i uživatelé starších verzí CorelDRAW.

 • ZÁKLADNÍ typogarfický vzorník 400 STANDARDNÍCH PÍSEM - zde
 • PŘEHLEDOVÝ typogarfický vzorník 400 STANDARDNÍCH PÍSEM  - zde
 • TABULKOVÝ znakový vzorník 400 STANDARDNÍCHPÍSEM - zde

 

VŽDY NĚCO NAVÍC

 

 • Kurz Základy typografie - Počítačová typografie se dnes dotýká každého tvůrce dokumentů, lhostejno zda je vytváří v kancelářských či grafických programech. Tento kurz má ambici seznámit neprofesionální typografy s historií a klasifikacemi a parametry písem. Zároveň Vás naučí základům při výběru písma tak, aby Vaše nové dokumenty si zachovali maximální čitelnost. Druhá část kurzu je věnovaná historii a vývoji „počítačových” písem. Seznámí Vás nejen s formáty, kódováním a instalacemi, ale dovolí Vám nahlédnout i do „tajů” binárních kódů v hlavičkách písem.
 • Kurz Grafika a DTP -  přináší postupy a návody zpracování tiskovin a internetového designu pro uživatele pracující v programech společností Adobe a Corel. V šesti lekcích se každý účastník kurzu dozví vše potřebné o zásadách volby barvy, výběru typu písma a návrhu layoutu. Na praktických příkladech jsou demonstrovány postupy správné realizace merkantilních tiskovin, přípravy internetového designu a realizace informačního letáku. 

Jednotlivé lekce jsou zpracovány ve formě ucelených PDF dokumentů v rozsahu 2 – 8 hodinového studia, včetně možnosti práce s předlohami skript (editovatelné originály skript v CDR nebo AI, které můžete použít např. jako šablony pro cvičení). Každá lekce obsahuje Skripta (Lekce_01.pdf  - Lekce_06.pdf), Rejstříkový list (rejstrik_01.pdf - rejstrik_06.pdf),  Datové balíčky ve formátu pro program CorelDRAW (Lekce_01_V11Q.cdr - Lekce_06_V11Q.cdr) A  Datové balíčky ve formátu pro program Adobe Illustrator (Lekce_01_AI.zip - Lekce_01_AI.zip)

  

DOSTUPNOST, OBJEDNÁVKY A CENY

 

 • VARIABLE PACK 2020 pro PC - objednávka ZDE 
  (Součástí dodávky je DVD, tištěná příručka a malý tištěný vzorník písem)
 • VARIABLE PACK 2020 pro MAC - objednávka ZDE 
  (Součástí dodávky je DVD, tištěná příručka a malý tištěný vzorník písem)

Poptávka za zvýhodněnou cenu jako součást školení a stáží

 • ŠKOLENÍ CORELDRAW GS 2020 V DTP STUDIU - poptávka ZDE
 • STÁŽ CORELDRAW GS 2020 V DTP STUDIU - poptávka ZDE

 

Corel, Pinnacle, Pantone, CMYK, RAL, NCS, LightBOX | dtpstudio.cz

Corel, Pinnacle, Pantone

CMYK, RAL, NCS, LightBOX