pecet160

 

Chcete, aby Vaše data byla čitelná i delší dobu? Pokud si bláhově myslíte, že stačí data pro archivaci vypálit na běžné DVD, jste na omylu. Už za 5 let tam nemusí být. Přesvědčení, že na dražších DVD vydrží data déle je iluzí, která nahrává jen obchodníkům.

Zastánci archivování na HD riskují nenadálé smazání a je zřejmé, že za 20 let žádný z dnešních pevných disků už nikam nepřipojíte (podobně jako dnes nikdo nepřečte děrnou pásku).

 

technologie pro archivaci

 

 

Jaká je cesta

 

technology01Technologie DataTresorDisc (dále jen DTD) vznikla na základě zadání armády USA a NATO. Je pro nás ctí, že na výzkumu spolupracovala špičková pracoviště v USA, Izraele a České republiky!

Proto je také tato technologie u nás relativně stejně rychle dostupná jako ve výše uvedených státech. Tak proč toho nevyužít!

Výhodou je možnost využití stávajících DVD vypalovaček a jistota, že data na tomto médiu přečtou i další generace (a tak i Váš pravnuk uvidí Vaše digitální fotografie bez problémů, což na normálním DVD nelze ani náhodou).

 

 

výhody DTD

 

 

dtd160let

výhody 


qred10 Záznamová vrstva je vytvořena plasmovým naprašováním keramicko-kovových prvků.
qred10 Naprašované anorganické materiálynepodléhají přirozenému stárnutí.
qred10 U jednotlivých vrstev je zajištěna stálost zaznamenaných dat.
qred10 Odolnost vůči světlu, UV záření, vlhku, zvýšeným teplotám, magnetismu i radiaci.
qred10 Pro skladování vyhovují běžně užívané prostory, bez nutnosti speciální temperace.
qred10 Vyloučením periodické kontroly dat a přezálohování je ekologické, levnější a ušetří práci.
qred10 Data jsou bezpečně uchována a archivována na generace - zapsaná data nelze smazat, ani přepsat.
qred10 Disk lze použít ve většině zapisovacích a čtecích DVD/Blu-ray mechanik.

(
Jedny z mnoha ověřených mechanik - Lite-On (např. modely iHAS324, iHAS424, iHAS524...); Asus (např. modely DRW-24B1ST, DRW-24B1LT...); LG (BH10LS30, CH10LS20, GGW-H20L, GH22LS30...); Plextor (PX-880SA...), Samsung (SH-S222A, SH-22L, SH-S22C, SH-S223C, SE-S084B...)Matshita (model většiny notebooků) UJ890AS. Nedoporučujeme vypalovací DVD mechaniky Sony).

 

proč archivovat

 

 

Proč archivovatfoto160let

 

Fotografie, videa a další soukromá data - ačkoliv se to nezdá, naše starší fotografie mají, pro každého z nás, neuvěřitelnou cenu. Pro příklad, při nedávných povodních, byly fotoalbumy jednou z prvních věcí kterou lidé zachrańovali. K dnešním digitálním fotografiím a videozáznamům se zpravidla z hlediska archivace chováme velmi macešsky. K tomu, abyste si to za 20 let nevyčítali doporučujeme vše archivovat na DTD/DVD+R s garancí 160ti let!

 

Projekty - neuvěřitelné, kolik práce se dnes zpracovává na počítačích. CAD/CAM, DTP/CG a mnohé další jsou dnes plně computerizované oblasti. Přitom úsilí celých kolektivů a drahé a časově náročné projekty končí v archivu vypálené na standardních DVD. To bude za 20 let překvapení, až se z těchto, rádoby archivačních DVD nic nepřečte!

 

Dokumentace - staré tištěné knihy jsou uchovávány jako velká vzácnost, na ještě starší keramické tabulky z Mezopotamie se chodíme dívat do muzea. Jak je ale zabezpečená dnešní "digitální" dokumentace. Jedním slovem mizerně. A přitom stačí tak málo - archivovat na DTD/DVD+R s keramicko-kovovou vrstvou (kolik keramika vydrží ukazují např. zmiňované prastaré keramické tabulky).

 

Povinná agenda - mnozí z Vás mávnete rukou, po 5ti letech můžeme účetnictví vyhodit. Chyba lávky, mzdová agenda, důchodové formuláře jsou jedny z mnoha firemních dat, které musíme uchovávat podstatně delší dobu. Co Vám bude platné, když budete kontrole z Finančního nebo Důchodového úřadu tvrdit, že jste to před 10 lety na to DVD nahráli, když ho prostě nepřečtete. A pokuta, o tom raději ani nemluvme!objednávky, ceny a doporučení

   

Objednávky, ceny a doporučení

 

dtd160let

Chraňte svá soukromá i firemní data. Ceny najdete a objednávku můžete uplatnit v e-shopu ZDE.

 

Upozornění. Pro správnou funkci je nutné, aby byl disk řádně uzavřen po vypálení. Pokud je disk nekorektně uzavřen, je rozpoznán jako DVD + RW a dojde ke snížení rychlosti čtení. Při správně uzavřeném DTD, je disk rozpoznán jako DVD + R.  

Přesto, že je dnes každý je zvyklý na "svůj" vypalovací program přidáme 2 typy bezproblémových archivačních vypalovacích programů.

qred10 CD BurnerXP - freeware program pro zápis DVD+ R DataTresorDisc - jednoduchá obsluha; multijazyčný; žádné spec. nastavení. Download ZDE
qred10 Ashampoo Burning Studio - licencovaný program, zápis DVD+R DataTresorDisc - jednoduchá obsluha; žádné speciální nastavení ZDE

 

 

 

 

Corel, Pinnacle, Pantone, CMYK, RAL, NCS, LightBOX | dtpstudio.cz

Corel, Pinnacle, Pantone

CMYK, RAL, NCS, LightBOX