alt


Problematika převodu standardního čtyřbarvotisku CMYK a barevných prostorů přímých barev PANTONE nebo RAL je závislá na řadě skutečností. Při převodech VŽDY dochází ke změně barevnosti, která je závislá na použitém ICC profilu, na barevném rozsahu výstupního zařízení atd. Pro zájemce o hlubší poznání problematiky barev jsme připravili Color ACADEMY (ZDE

 

Vyberte si z nabídky převodních systémů

 

Pantone - RAL

 

 

PŘEVODNÍ SYSTÉMY - PANTONE X RAL


alt

Převody barevných prostorů PANTONE a RAL byly doposud „černou můrou” všech realizátorů barevných návrhů. Řešením je systém PANRALPAN 1.0.

Ten pracuje s elektronickými vzorníky Pantone Formula Guide Solid Coated a RAL K7, vypočítává a ukazuje ty nejlepší ekvivalenty druhého barevného prostoru. Stačí zadat číslo barvy a hned máte k dispozici nejlepší převodní výsledek. Obsah:

alt 1.137 definic Pantone (rozsah Pantone PMS bez metalických barev)
alt 194 definic RAL (rozsah RAL Classic bez signálních a metalických barev)
alt 7 stupňovou definici odchylky / shody
alt až 3 optimalizované výběry pro RAL i Pantone

alt

Program se spouští se přímo z dodaného CD a k jeho obsluze není třeba žádných speciálních znalostí. Ze seznamu RAL si vyberete příslušnou barvu. Ta se Vám okamžitě zobrazí na monitoru, navíc se k ní přidají přepočítané hodnoty RGB. Vedle Vám program nabídne až 3 nejbližší PANTONE ekvivalenty. Zároveň vypíše zjištěnou barevnou odchylku a definici shody (od 3 mínus až po 3 plus). Barvy RAL a PANTONE jsou pro potřeby zobrazení přepočítány v barevném prostoru Adobe RGB 1998 s absolutní kolorometrickou reprodukcí.

alt CENY A OBJEDNÁVKY alt PANRALPAN alt ZDE alt

Pantone - CMYK

 

 

PŘEVODNÍ SYSTÉMY - PANTONE X cmyk 

 

Nejlevnějším řešením je plakátový vzorník PANTONE COLORS FOR PROFESS PRINTING OR WEB DESIGN - více ZDE

 


Další, poněkud náročnější variantou, je vějířový vzorník PANTONE COLOR BRIDGE. Ten je určený k převodům a srovnávání barev Pantone - CMYK - Pantone - zobrazuje vedle sebe přímou barvu Pantone a její nejbližší CMYKový ekvivalent včetně procentuálního vyjádření. Obsahuje všechny barvy PANTONE PMS na nesavém nebo savém papíře (Coated/Uncoated) a dále obsahuje informace o barvě také v RGB a HTML vyjádření.

alt CENY A OBJEDNÁVKY alt Barevné vzorníky PANTONE alt ZDE alt

 

Pantone - NCS

 

 

PŘEVODNÍ SYSTÉMY - pantone - ncs

 

Dvě samostatné 16ti stránkové publikace převodních tabulek - 1.700 nejlepších převodních definicí pro bezproblémový převod z barevného prostoru PANTONE Coated/Uncoated do NCS (Natural Color Systém).

 

alt CENY A OBJEDNÁVKY alt Barevné vzorníky  alt ZDE alt

 

RAL - CMYK

 

 

PŘEVODNÍ SYSTÉMY - RAL X CMYK


altV oblasti tisku činí převod RAL barev do čtyřbarvotisku CMYK velké problémy. Pro jejich minimalizaci vznikl vzorník CMYK RAL, který ukazuje podání RAL barev ve standardním barvotisku. Každý barevný vzorek je pro optimální určování barvy opatřen středovým průzorem a zároveň číselným označením převáděné RAL barvy, barevných složek CMYK a mezinárodním názvem barvy. Ve vzorníku CMYK RAL není z barevného prostoru RAL CLASSIC uvedeno 15 metalických barev RAL, které z principu nelze v CMYK prostoru realizovat a dále není převedena barva 1037 (sluneční žlutá), která nebyla v datovém zdroji k dispozici.

alt CENY A OBJEDNÁVKY alt Barevné vzorníky CMYK RAL alt ZDE alt

 

 

další převodní systémy

 

 

další PŘEVODNÍ SYSTÉMY

 

imagesEdice barevných vzorníků COLOR CMYK disponuje 3 produkty, které lze výhodně využít jako převodní vzorníky. Jedná se o produkty:

alt COLOR CMYK SOLID - z Pantone Formula Guide Solid Coated/Uncoated do CMYK/RGB/HTML - více ZDE

alt COLOR CMYK RAL - z RAL Classic, RAL Design a RAL Effect do CMYK/RGB/HTML - více ZDE

alt COLOR CMYK TEXTIL - z Pantone TPX/TCX do CMYK/RGB/HTML - více ZDE

Dále jako převodní vzorníky můžete využít produkty:

alt CMYK ALL - z Pantone C/MC/C do CMYK/RGB/HTML - více ZDE

alt CMYK PASTEL - z Pantone Pastel do CMYK/RGB/HTML  - více ZDE

Více informací najdete na příslušných odkazech. 

 

Corel, Pinnacle, Pantone, CMYK, RAL, NCS, LightBOX | dtpstudio.cz

Corel, Pinnacle, Pantone

CMYK, RAL, NCS, LightBOX